Świece zapachowe ozdobą domu

Dobre świece zapachowe zostały stworzone przede wszystkim po to, by zdobić i upiększać pomieszczenia. Są kolorowe, efektowne i – co najważniejsze – pięknie pachną.
Wśród propozycji znaleźć można dobre świece zapachowe o różnych aromatach, począwszy od słodkiej wanilii, poprzez szeroki wachlarz zapachów owocowych, a na odświeżającej o orzeźwiającej bryzie morskiej skończywszy.
Dokonując wyboru konkretnej alternatywy warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym będą używane dobre świece zapachowe.

Rodzinny relaks w salonie

Salon to najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Zazwyczaj spotyka się tutaj cała rodzina, niekiedy także goście, dlatego też dobre świece zapachowe w salonie powinny odznaczać się aromatem uniwersalnym, zdystansowanym i subtelnym.
Idealne będą lekkie cytrusy lub aromaty kwiatowe, można także pokusić się o zapach trawy cytrynowej lub akcenty morskie.
Ważne jest to, aby zapach nie był duszący i męczący – stosując świece o silnych, wyrazistych zapachach często można osiągnąć efekty odwrotne do pożądanych, czyli w najlepszym przypadku nabawić się bólu głowy.
Subtelne zapachy w swoisty sposób dopełnią wystrój pomieszczenia sprawiając, że salon nabierze wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru.

Odważniej w łazience

Wiele osób używa świec zapachowych podczas relaksu w wannie, traktując je jako alternatywę popularnej aromaterapii. Bez wątpienia jest to doskonały sposób, by połączyć przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.
Co ważniejsze, podczas kąpieli można wykorzystać dobre świece zapachowe o dowolnym aromacie, kierując się przede wszystkim własnym gustem. Warto jednak pamiętać, że zapach nie powinien wywoływać uczucia zmęczenia, znużenia lub senności, główną funkcją, jaką spełniają świece zapachowe jest szeroko rozumiana relaksacja.