Jak przygotować się do rozwodu?

 

Rozwód dla większości osób jest traumatycznym przeżyciem wiążącym się z dużym stresem. Zanim spotkasz się ze swoim dotychczasowym mężem lub żoną przed sądem, powinieneś dokładnie przygotować się do rozprawy. Nad jakimi kwestiami należy szczególnie się pochylić? Sprawdź!

Przyczyna rozwodu

Przygotowania do rozwodu należy zacząć od najbardziej oczywistej rzeczy – ustalenia przyczyn, z powodu których chcesz ostatecznie zakończyć swój związek. Do najczęściej wskazywanych we wnioskach rozwodowych czynników destrukcyjnie wpływających na małżeństwo należą: przemoc, alkoholizm lub inne uzależnienia, zdrada oraz niezgodność charakterów. Konieczne jest zadanie sobie pytania o swój wkład w rozpad pożycia. Jeśli winę za nieodwracalne zniszczenie związku ponosi tylko jedna osoba, konieczne będzie zebranie odpowiedniego materiału dowodowego.

Z orzeczeniem o winie czy bez?

Składając pozew, możesz wnioskować o rozwód z orzeczeniem o winie lub bez. W pierwszym przypadku należy nastawić się na konieczność stoczenia ze swoim współmałżonkiem batalii przed sądem. Unieważnienie małżeństwa z winy jednej ze stron pociąga za sobą konsekwencje alimentacyjne – osoba uznana przez sąd za niewinną rozkładu może ubiegać się o alimenty od byłego partnera. W drugim przypadku postępowanie rozwodowe często zamyka się w dwóch lub nawet jednej rozprawie.

Profesjonalna pomoc

Zanim zaczniesz samodzielnie opracowywać taktykę i załatwiać wszelkie formalności, udaj się do prawnika. Profesjonalista nie tylko pomoże Ci zmierzyć się z masą dokumentów, ale również znajdzie najlepsze dla Ciebie rozwiązania w problematycznych kwestiach oraz będzie wsparciem na sali rozwodowej. Kancelaria prawna adwokat-katowice.info.pl udostępnia na swojej stronie dane kontaktowe do wysokiej klasy prawników wyspecjalizowanych w prawie rozwodowym.

W czym może pomóc kancelaria adwokacka Katowice w walce o prawa klientów

Porady prawne, ale również pisanie pism do instytucji prawa czy wreszcie reprezentowanie klienta przed polskimi i zagranicznymi sądami to jedynie kilka przykładów, gdy potrzebni mogą być adwokaci Katowice, podobnie jak każde inne duże miasto, może zaproponować usługi prawne, realizowane przez różne kancelarie adwokackie. Read more

live url https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ Industrialny bukowy stolik nocny z półką