Badania prenatalne – jako wcześniejsze zapoznanie się ze zdrowiem dziecka.

Rozwój technologii stwarza wiele możliwość w każdej z branż. Nie inaczej jest oczywiście w branży medycznej, w której szczególny nacisk kładziony jest również na zdrowie kobiet w ciąży i dzieci. To przecież przyszłość dla ludzkości. Najnowsze metody badań, do których zaliczają się badania prenatalne Kraków pozwalają na szczegółową diagnozę zdrowotnej przyszłości jeszcze nienarodzonego dziecka.

Jakie choroby można wykryć za pomocą badań prenatalnych?

Jak wiadomo wcześniejsze wykrycie chorób pomaga w łatwiejszym im przeciwdziałaniu oraz leczeniu. Dzięki temu można też lepiej przygotować się na funkcjonowanie w świecie ze swoją niepełnosprawnością. Dlatego też bez względu na wyniki testów warto zaopatrzyć się w tak cenną wiedzę i dowiedzieć się, w jakim dokładnie stanie zdrowotnym jest nasze nienarodzone dziecko. Badania prenatalne kraków takie jak USG pozwala na wcześniejsze wykrycie takich chorób jak zespół Turnera lub Downa, a także bezmózgowie, wodogłowie lub rozszczep kręgosłupa. Prenatalne USG jest wykonywane na bardziej czułym sprzęcie niż zwykle USG i może trwać nawet do 60 minut. Kolejnym popularnym i bezinwazyjnym badaniem jest test PAPP-A, wykonywany z krwi przyszłej matki. Podczas tego badania diagnozuje się ryzyko wystąpienia u dziecka Zespołu Dwon’a, Edwardsa lub Patau. To tylko nieliczne przykłady zastosowania badań prenatalnych. O szczegółach na pewno poinformuje lekarz prowadzący przebieg ciąży.

Badania prenatalne – jakie rodzaje wyróżniamy?

Podstawowym badaniem jest wspomniane już badanie USG wykonywane na bardziej czułym sprzęcie, dzięki któremu możemy uzyskać szczegółowy obraz płodu dziecka. Kolejnym jest badanie krwi tak zwany test PAPP-A, wykonywany pomiędzy 10 – 14 tygodniem ciąży, a także test podwójny, który może być wykonany w tym samym czasie. Natomiast nieinwazyjny test NIFTY opiera się na analizie DNA dziecka. Badania prenatalne koszt zależeć będzie na pewno od rodzaju wybranego testu.

Badania prenatalne cena.

Jeżeli pomyślimy o przyszłości swojego dziecka, to możemy stwierdzić, że badania prenatalne cena nie jest wygórowana. Już podstawowe badania prenatalne koszt waha się w granicach 150 – 400 złotych. Faktem jest, że całościowo cena może wynieść nawet do 2500 złotych. Jednak są to sporadyczne i rzadkie przypadki wynikające z wyjątkowo skomplikowanej ciąży. Przed decyzją na pewno warto skonsultować się z lekarzem i zapytać o konieczność wykonania tego rodzaju diagnozy.