Dom i Wnętrze

Pomysł na kuchnie w stylu prowansalskim

Czy kuchnie w stylu prowansalskim przywołującym nam na myśl wakacje na wsi są dobrym pomysłem do wielkich domów znajdujących się w aglomeracjach miejskich? Oczywiście, że tak. Pomieszczenie kuchenne musi być wygodne, funkcjonalne i estetyczne aby czerpać przyjemność z przebywania w nim.

Klimatycznie kuchnie w każdym domu

Prowansja wprowadza do naszych domów specyficzny, bardzo przyjemny klimat, dzięki którym poczujemy się jeszcze przyjemniej. To idealny pomysł dla miłośników tradycji, klasyki. Wybierając kuchnie w stylu prowansalskim stawiamy na pomieszczenia jasne, gdzie na pewno będzie rządził kolor biały, ecru, delikatna śmietanka. Jeżeli jednak myślimy o przełamaniu tego koloru, to możemy zestawić go z naturalnymi, drewnianymi deskami na podłodze i na suficie, dzięki czemu spowodujemy również ocieplenie całego wnętrza. 

Klimatyczne meble dla Prowansji

Kuchnie w stylu prowansalskim to meble, które można wykonać na indywidualne zamówienie. Można ich również poszukać na targu staroci za tanie pieniądze, dzięki czemu nasza radość z urządzania będzie jeszcze większa. Wspaniale będą wyglądać meble eklektyczne z efektownie wykonanymi zdobieniami na frontach szafek. Warto pomyśleć o zakupie witryny na wszystkie talerze, sztućce, szklanki, itd. jaką być może posiadają jeszcze nasi dziadkowie. Meble kojarzące się ze stylem prowansalskim bez trudu otrzymamy na targach staroci w stanie idealnym lub wymagającym renowacji, która nie jest trudna w wykonaniu. Można jednak połączyć delikatną nowoczesność mebli ze stylem prowansalskim. 

Previous ArticleNext Article