Ciekawe

Na co zwrócić uwagę wybierając oprawę muzyczną na wesele?

Oczywiście, najpierw trzeba dokonać słynnego wśród Par Młodych wyboru: DJ czy zespół? Niezależnie na którą opcję się zdecydujecie, jest kilka wspólnych cech, na które należy zwrócić uwagę.

Doświadczenie

Przede wszystkim należy wybierać muzyków, którzy już dłuższy czas funkcjonują na rynku. Duży staż sugeruje, że Pary Młode polecają ich sobie z roku na rok, a co za tym idzie, muszą być najlepsi w swoim fachu. Obecnie większość szanujących się DJ’ów i zespołów posiada swoje strony internetowe. Dobrze jest zapoznać się z nimi przed podpisaniem umowy. Często możemy na nich znaleźć fragmenty nagrań z różnych wesel, a  po nich ocenić czy podoba nam się sposób prowadzenia zabawy. Na stronach równie często znajdują rekomendacje innych par. Warto rzucić na nie okiem. Doświadczony muzyk, który prowadził już niejedno wesele, świetnie poradzi również sobie w ewentualnych sytuacjach kryzysowych – zgrabnie obróci je w żart.

Sprzęt

Najlepsi DJ’e i zespoły weselne dysponują nie tylko instrumentami, konsolą czy mikrofonami. Profesjonaliści mają również swoje nagłośnienie, imprezowe oświetlenie, a niektórzy oferują nawet maszyny produkujące bańki mydlane lub sztuczny dym. Warto się na nie zdecydować. Będzie to nie tylko wyjątkowa atrakcja dla gości, ale również niesamowite tło do zdjęć i filmu. Dobry kamerzysta na wesele lub fotograf potrafią zdziałać cuda, gdy mają za plan tak oryginalną scenografię jak dym czy bańki.

Repertuar

Zwróćmy uwagę na repertuar, jaki oferują muzycy. Oczywiście DJ’owi łatwiej jest przedstawić ogromną kolekcję utworów. Jednak warto dowiedzieć się, czy muzyk, którego chcemy zatrudnić oferuje tylko znane hity weselne, czy można prosić o przygotowanie na imprezę czegoś, co nie jest typowym szlagierem.

Klasa przede wszystkim

Przed podpisaniem umowy porozmawiajmy z wybraną osobą na żywo, bez pośrednictwa telefonów czy Internetu. Pozwoli nam to ocenić poziom kultury muzyka. Odrzućmy oferty osób nietaktownych, sprośnych czy nie potrafiących się poprawnie wysłowić. Pamiętajmy, że dany DJ czy zespół będzie podczas wesela „głosem” Młodej Pary. Zadbajmy więc o to, żeby goście nie czuli się zażenowani.

Previous ArticleNext Article
https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ worlds.com https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/