Dom i Wnętrze

Miejsce na książki w domu

Miłośnicy książek wiedzą, jakim problemem może okazać się powiększający się stale księgozbiór. O ile mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą wygospodarować wiele miejsca na książki, o tyle w mieszkaniach blokowych brak miejsca to prawdziwy kłopot. Na szczęście istnieje wiele ciekawych pomysłów na to, aby w mieszkaniu znalazło się miejsce na kolejne książki.

Regały, półki…

Najczęściej stosowaną metodą rozszerzania miejsca na księgozbiór jest oczywiście kupienie nowego regału. W sklepach znajdziemy ich naprawdę wiele: regały przeszklone, drewniane, regały młodzieżowe oraz regały idealne do salonów. Wybierając konkretny mebel zwróćmy uwagę z jakiego materiału jest wykonany: najczęściej regały wykonywane są z litego drewna, płyt wiórowych lub materiałów syntetycznych czy łączonych. Lite drewno odznacza się największą odpornością na uszkodzenia, jest jednak stosunkowo drogie. Zazwyczaj w sklepach wybierane są więc produkty z płyt meblowych.

Nietypowe rozwiązania

Oczywiście półki i regały to nie wszystko – książki umieszczać można również w specjalnie wbudowanych półkach pod schodami lub też w ramach łóżek. Ciekawym pomysłem jest stworzenie półek w kształcie drzewa – wtedy ważne dla nas tytuły umieszczamy na kolejnych „gałęziach”.

 

Artykuł powstał we wsółpracy z  https://notodo.pl

 

Previous ArticleNext Article
2016.org live url https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/