Dokształcanie się i zdobywanie nowych umiejętności jest obecnie warunkiem nie tylko awansów, ale przede wszystkim utrzymywania się na dotychczasowych stanowiskach. Osoby zatrudnione w dużych firmach często mają możliwość uczestniczenia w kursach organizowanych przez pracodawcę. Co jednak z innymi, którzy nie mają takich możliwości?
Rozwiązaniem problemu mogą okazać się interaktywne platformy on-line. Co warto o nich wiedzieć?
Platformy internetowe tworzone są z myślą o osobach pragnących podnosić swoje umiejętności. W ramach ich działania zarejestrowani użytkownicy otrzymują możliwość płatnego dostępu do wybranych materiałów video lub audio. Platformy mogą dotyczyć konkretnych zagadnień (np. projektowania graficznego, obróbki zdjęć) lub też być ogólno tematyczne. Zasada działania platform jest prosta – administratorzy oferują materiały szkoleniowe w atrakcyjnych cenach, znacznie niższych niż koszt zakupu całkowitego szkolenia w placówce doskonalenia zawodowego. Atutem jest także fakt, że wiele współczesnych placówek tego typu nie oferuje swoich słuchaczom możliwości poznawania nowoczesnych programów komputerowych.
Jak zostać użytkownikiem?
Aby móc korzystać z platform e-learningowych konieczne jest zarejestrowanie się jako użytkownik – sama rejestracja jest bezpłatna. Dopiero po wybraniu interesujących nas kursów dodajemy je do wirtualnego koszyka. Po uiszczeniu opłaty za kursy są one automatycznie dodawane do naszego konta. Ważne jest to, że możemy z nich korzystać bezterminowo. To wygodne rozwiązanie, gdyż nie zawsze mamy możliwość przerobić zakupiony materiał np. w tydzień. Zakupując szkolenie możemy również ściągnąć je na nasz osobisty komputer z zastrzeżeniem, że nie wolno nam go dalej rozpowszechniać.
Korzystanie z platform to z pewnością także spora wygoda – bez wychodzenia z domu mamy dostęp do nowoczesnych materiałów edukacyjnych (np. kurs online Archicad, kurs Photoshop).