Zdrowie i Uroda

Jakie rodzaje nart mamy do dyspozycji?

Każda osoba pragnąca jeździć na nartach musi zainwestować w odpowiedni sprzęt i ubiór. Bez tego na próżno jest szukać przyjemności z przebywania na stoku. Bardzo duże znaczenie przy wyborze nart ma to, jakim stylem jeździmy. Oczywiście każdy producent stara się stworzyć model uniwersalnych nart, jednakże nawet wówczas wybór należy oprzeć na poziomie posiadanych umiejętności.

Narty rossignol – jakie rodzaje mamy do dyspozycji?

Innego rodzaju nart rossignol będzie potrzebować osoba zaczynająca dopiero swoją przygodę z narciarstwem niż zawodowy narciarz czy też po prostu z większym stażem na stoku. Nart rossignol mogą być tradycyjne lub carvingowe. Nie ma większego problemu z odróżnieniem tych dwóch rodzajów nart, gdyż różnice widać na pierwszy rzut oka.

W przypadku tradycyjnych nart rossignol charakterystyczną cechą jest taka sama szerokość deski i to na całej długości. Z kolei narty rossignol w wersji carvingowej są znacznie szersze na noskach i piętach. Z kolei przy wiązaniach zwężają się. Co więcej, są one również krótsze od tych tradycyjnych. Te pierwsze były kiedyś bardzo popularne, jednakże obecnie najczęściej sięga się po narty carvingowe.

Co z oznaczeniami nart?

Decydując się na zakup nart rossignol, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Chodzi tutaj przede wszystkim o długość, promień skrętu i taliowanie. Są to trzy oznaczenia, które można znaleźć na każdym modelu nart.

Jeśli chodzi o taliowanie, to pojęcie to odnosi się do szerokości nart w milimetrach. Z kolei rozmiar nart podawany jest w centymetrach. Im mniejszy rozmiar, tym mniejszy promień skrętu nart. Zasada jest taka, aby dobierać długość nart do swojego wzrostu, stylu jazdy i posiadanych umiejętności.

Wybór nart a kwestia materiału

Kiedyś podczas tworzenia nart sięgano przede wszystkim po drewno i obecnie materiał ten nadal wiedzie prym, ale w zależności od rodzaju nart stosuje się go w nieco odmienny sposób. Przykładowo w nartach miękkich dla amatorów stosuje się podwójny drewniany rdzeń, a w nartach wyczynowych drewniany rdzeń jest bardziej rozszerzony i ma najwyższe parametry.

Drewno to nie jedyna możliwość. Na rynku można znaleźć także narty, w przypadku których sięgnięto nie tylko po drewniany rdzeń, ale także po materiały takie jak włókna węglowe i szklane, stopy aluminium i magnezu czy też kewlar. Takie rozwiązania nie są jednak dostępne dla przeciętnego narciarza, ale są to materiały zarezerwowane dla NASA. Posiadanie nart wykonanych z takich surowców sprawia, że możliwe jest osiągnięcie w czasie zjazdów zawrotnych prędkości. Nie chodzi tutaj tylko o 100km/h, ale nawet ponad 200 km/h.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty Rossignol

Previous ArticleNext Article
https://motulinka.com/kp/kokony/ Metalowy wieszak na ręczniki https://beesafe.pl/porady/wymiary-tablicy-rejestracyjnej/