Dom i Wnętrze

Jakie meble do salonu?

Panująca na rynku meblarskim różnorodność stylistyczna pozwala nam dobrać przedmioty zgodne z charakterem kreowanego przez nas miejsca. Dlatego pytanie o cechy mebli do salonu dotyczy bezpośrednio tego, w jakim duchu pragniemy urządzić nasze miejsce przeznaczone do odpoczynku i spotkań.

Lekkość w stylu prowansalskim

Dla osób ceniących lekkość wizualną i stylistyczną – poleca się meble w stylu prowansalskim. W pełni romantyczne zestawy, które aż proszą się o kolorowe dodatki, subtelne dekoracje i ozdoby. Biel jako podstawa pozwala tutaj na dokonywanie kolorystycznych eksperymentów. Idealnym uzupełnieniem mebli w tym stylu są rośliny. Na przykład lawenda – prosta i urocza, związana ze stylem prowansalskim w elementarny sposób.
Meble tego typu wydają się stworzone do romantycznych aranżacji, utrzymanych w ciepłym i domowym charakterze. To przedmioty, które zadowolą osoby ceniące sobie piękno prostoty z nutką regionalizmu.

Perfekcja w stylu industrialnym

Salon nawiązujący do pomieszczeń industrialnych? Dlaczego nie – to propozycja dla miłośników awangardowej sztuki i jej śmiałych koncepcji. W takim wnętrzu z pewnością znajdziemy nowoczesne meble w stylu industrialnym. Proste, ale niezwykle inspirujące.  Odsłaniające swoją konstrukcję oraz urodę czystej formy. Nawiązujące do stołów czy szaf warsztatowych oraz do przedmiotów tworzonych w duchu konstruktywizmu.
Takie przedmioty muszą odznaczać się perfekcją wykonania, tworzą bowiem równie perfekcyjną przestrzeń, w której jakość ma dominować nad ilością. Wnętrze w stylu industrialnym nie lubi nadmiaru i przesadnej dekoracyjności. Stawia się tutaj bardziej na odkrywanie przestrzeni niż na jej zapełniane meblami czy bibelotami. Przeważa pewien chłód i spokój – dlatego pomieszczenia urządzone w tym duchu mają w sobie intrygującą tajemniczość i klasę.

Previous ArticleNext Article
https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ zobacz Drewniano stalowy hoker w stylu loft