Dom i Wnętrze

Jaki grill do ogrodu?

Grillowanie to jeden z ulubionych „sportów” Polaków – kiedy tylko na zewnątrz robi się nieco cieplej od razu zaczynamy planować popołudnia przy grillu, w gronie znajomych czy przyjaciół. Grillowanie niewątpliwie jest właśnie dobrą okazją do spotkań przy wspólnym stole i nawiązywania do długiej historii biesiadowania w Polsce. Jaki grill okaże się najlepszy i spełni nasze oczekiwania? Co poza samym grillem należy mieć pod ręką w czasie biesiadowania? Oto krótki poradnik!

Grill mobilny

Kupno grilla nie nastręcza dzisiaj żadnych problemów – niewielkie grille znajdziemy w każdym supermarkecie. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę, że wraz z niską ceną w parze idzie niska jakość. Alternatywą jest sprawdzenie oferty topowych producentów i zadecydowanie o kupnie porządniejszego urządzenia. Wśród grillów zasadniczo wyróżniamy dwa typy: grille stojące (z możliwością przemieszczania) oraz grille murowane.
Grille mobilne to niewątpliwie spora wygoda dla użytkowników – zazwyczaj ten rodzaj grilla posiada niewielkie kółka, dzięki którym możliwe jest przemieszczanie urządzenia z miejsca na miejsce. Grille takie muszą być również lekkie, aby możliwe było ich przesuwanie. Możliwe jest oczywiście też kupowanie grillów elektrycznych, jednak zdecydowana większość Polaków wybiera klasyczne grille na węgiel.

Grille murowane oraz paleniska ogrodowe

Drugim rodzajem grilla są grille murowane – prezentują się one elegancko, dodatkowo są oporne na działanie zróżnicowanych czynników atmosferycznych.
Pewną nowością są również nowoczesne paleniska ogrodowe z instalacjami gazowymi. Nie wydzielają one żadnego dymu czy iskier, a użytkownik może bez problemu regulować wielkość płomienia. Urządzenia takie działają po podłączeniu butli gazowej.
Poza samym grillem konieczne jest skompletowanie akcesoriów takich jak: uchwyty, szczypce, pędzle silikonowe, szpikulce, koszyki na ryby.
Źródło: gardenspace.pl.

Previous ArticleNext Article
live url https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft