Zdrowie i Uroda

Jak zachować biel zębów na dłużej?

Białe zęby są marzeniem większości z nas – oglądamy je w telewizji, możemy podziwiać w kinie. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że osiągnięcie bieli zębów jaką prezentują aktorzy i piosenkarze okupione jest godzinami spędzonymi na fotelu dentystycznym. Biały kolor zębów jest również wynikiem stosowania licówek porcelanowych, które nadają zębom idealny kształt i zakrywają wszelkie niedoskonałości. Dodatkowo ich kolor nie zmienia się, gdyż są stworzone z niezwykle trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału ceramicznego.
Co wpływa negatywnie na wygląd i zdrowie naszych zębów? Z pewnością są to produkty spożywcze, które spożywamy każdego dnia – kawa, herbata, również czerwone wino. Zawarte w nich związki barwiące skutecznie zmieniają kolor naszych zębów. Rzadko kiedy jednak z tego powodu rezygnujemy z picia porannej czy popołudniowej herbaty czy kawy.
Poważnym problemem jest także brak odpowiedniej higieny – zaniedbane zęby szybko stają się ofiarą ataków próchnicy, gromadzącego się kamienia nazębnego i wielu innych schorzeń. Aby tego uniknąć konieczne jest szczotkowanie zębów po każdym posiłku, stosowanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust.
Należy pamiętać, że odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty zmniejszą ryzyko powstawania ubytków w naszym uzębieniu, które obecnie najczęściej są zastępowane przez implanty zębów.

Wybielanie zębów – czy możliwe?

Wielu producentów past do zębów i płynów do płukania w ostatnich latach rozszerzyło swój asortyment o produkty mające skutecznie wybielać nasze zęby. Stomatolodzy przestrzegają jednak przed tymi produktami. W ich składzie znajdują się czynne substancje, które faktycznie mogą chwilowo zmienić odcień naszych zębów na jaśniejszy, ale wszystko to kosztem osłabienia szkliwa.
Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty stomatologów, którzy profesjonalnie i bezboleśnie pomogą zmienić nam kolor naszych zębów. Najczęściej stosowane jest wybielanie zębów metodą Beyond, ale również stosowanie żelów, lasera i wielu innych.

Previous ArticleNext Article
folkgallery.org dayloans10doqd.com zobacz