Ciekawe

Jak wybrać najlepszy kalendarz szkolny 2016/17?

Rok szkolny zawsze wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Dotyczy to zarówno rodziców, jak i dzieci. Ważne jest to, żeby dorośli próbowali wykorzystać ten czas na naukę odpowiedzialności. Warto zainteresować się zakupem kalendarza szkolnego dla dziecka. W ten sposób będą one mogły same zorganizować swój czas, bez ciągłych przypomnień i kontroli. Istotną sprawą jest jednak to, by wybrać odpowiedni kalendarz.

Który kalendarz wybrać?

Kalendarz szkolny 2016/17 może być dostępny w dwóch opcjach czasowych. Chodzi tu oczywiście o liczbę miesięcy. Należy zastanowić się nad wersją dwunasto- lub osiemnastomiesięczną. Trzeba jednak zaznaczyć, że ta druga opcja jest najwygodniejsza, jeżeli kupuje się ją latem. Wtedy dziecko może zorganizować swój czas w wakacje, ale też wspólnie z rodzicem zaplanować w kalendarzu szkolnym 2016/17 zakupy. Oczywiście należy zwrócić uwagę na wiek pociechy.

Kalendarz tygodniowy czy codzienny?

Dla dzieci kalendarz szkolny na rok 2016/17 codzienny będzie najlepszym wyborem. Przede wszystkim, dlatego że w łatwiejszy sposób można zorganizować swój czas. Warto też zwrócić uwagę na to, że zapisane notatki będą bardziej czytelne i dziecko nie zapomni o żadnym sprawdzianie, kartkówce lub pracy domowej.

Kalendarz szkolny 2016/17 z notatkami czy bez?

Warto zdecydować się na opcję z notatkami. W tym miejscu dzieci mogą zapisywać różne ważne informacje. Choć niektóre osoby w ogóle nie korzystają z tej przestrzeni, to warto to zmienić. Notatki mogą być zapełnione przeróżnymi informacjami, na przykład dzieci mogą zapisać termin przesłuchania do zespołu muzycznego, informacje o zbliżającej się wycieczce lub wywiadówkach.
Zakładkę notatki dzieci mogą też wykorzystać, jako miejsce na motywujące zdania, piosenki lub teksty. Choć najmłodsi nie do końca mogą zrozumieć takiego działania, ale nastolatką na pewno spodoba się to.

Duży czy mały?

Znów wybierając kalendarz szkolny 2016/17 warto zwrócić uwagę na wiek dziecka. Najmłodszym nie będą potrzebne duże kalendarze, ponieważ nie będą mieli aż tak dużo obowiązków, przynajmniej w porównaniu do starszych. Jeżeli chodzi o nastolatków, to dobrym wyborem będzie kalendarz A5, czyli w takim samym kształcie, jak zeszyty szkolne.
Warto też zwrócić uwagę na to, czy wybrany kalendarz ma być pionowy, czy poziomy. Ta opcja zależy przede wszystkim od gustu przyszłego użytkownika. Istotne jest jednak to, że pionowe kalendarze rzadziej mają miejsce na notatki, a co za tym idzie osoby, które chcą posiadać taką przestrzeń, nie powinny takich wybierać.

Kalendarz miękki czy twardy?

Ważne jest to, że twarde kalendarze są cięższe, więc jeżeli dziecko ma już w plecaku sporą liczbę książek, to dodatkowy ciężar nie będzie najlepszym rozwiązaniem. W takim przypadku warto wybrać miękką okładkę. Jeżeli jednak dziecko nie ma aż tyle lekcji, to twarda okładka na pewno się sprawdzi. Tym bardziej że na pewno jest trwalszą opcją dzięki temu, że rogi nie ulegają wygięciom. Wtedy kalendarz będzie też wyglądał bardziej estetycznie i schludnie.
Kalendarze szkolne kupisz w sklepie http://www.maximat.pl/p348,planer-kalendarz-szkolny-na-kolejny-rok-2016-17-59x84cm-a1.html.

Previous ArticleNext Article
splanet4haiti.org nuity.org epismo.org