Ciekawe

Jak ogarnąć swój warsztat?

Wszystko pod ręką i pod kontrolą? Także w warsztacie, w którym od wieków panuje chaos nie do ogarnięcia? Niemożliwe? Wcale nie, wystarczą drobne zmiany w roboczej przestrzeni, żeby wszystko się uporządkowało i zagrało wreszcie, jak należy i jak najlepiej. Przekonajmy się sami.

Zadbajmy o optymalną organizację przestrzeni

W każdym warsztacie, bez względu na jego charakter, przyda się rzetelne rozplanowanie przestrzeni do pracy i do składowania narzędzi, środków, wytwarzanych produktów. Dobrze obmyślona i zorganizowana przestrzeń znacznie podniesie wydajność każdej pracy warsztatowej.

Czas na przestrzeń

Dlatego warto poświecić trochę czasu na zaplanowanie przestrzeni optymalnej dla charakteru danej działalności i warunków konkretnego miejsca. Ten czas szybko do nas wróci, bo każdego dnia zaoszczędzimy go sporo, kiedy nie będziemy musieli poszukiwać setny raz potrzebnych śrubek czy uszczelek.
Dlatego bez względu na to, czy mamy warsztat samochodowy, stolarski, punkt wymiany opon czy też centrum naszych działań stanowi produkcja mebli, zainwestujmy w dobry plan usytuowania wyposażenia warsztatowego. Zobaczymy nasze miejsce z różnych stron. Dotyczyć to może warsztatów tworzonych od podstaw jak i tych starych, które chcemy ulepszyć. Kiedy nie trzeba będzie przestawiać niczego, żeby znaleźć trochę miejsca do pracy.

Wizualizacje warsztatu

Być może świetnym rozwiązaniem, które unaoczni nam nasze potrzeby i możliwości danego miejsca, będzie wizualizacja warsztatu. W ten sposób na własne oczy zobaczymy, gdzie najlepiej ustawić maszyny, gdzie regały, gdzie stół warsztatowy.
Jeśli chodzi o wybór maszyn do warsztatu, to warte polecenia są pojedyncze maszyny jak i całe zestawy maszyn do różnych warsztatów proponowane przez firmę Fluiconnecto, której główną specjalizację stanowi hydraulika siłowa i mechanika.

Previous ArticleNext Article
Stół industrialny dębowy do salonu live url live url