Dom i Wnętrze

Czy zaprojektowanie kuchni jest trudne?

W poszukiwaniu inspiracji na niebanalną kuchnię często przeglądamy projekty w magazynach wnętrzarskich, w sieci. Warto zwrócić uwagę na najnowsze trendy i zastanowić się, czy sprawdzą się one w domowym wnętrzu. Wykorzystanie takich inspiracji to świetny pomysł na wspaniałą kuchnię. Od czego zacząć?

Meble – trwałe i dopasowane do potrzeb

Kuchnia jest miejscem przygotowywania posiłków, ale też przestrzenią, w której domownicy powinni przebywać z przyjemnością. Nie trzeba wiele, by wykreować takie kuchnie – meble to podstawa, by pomieszczenie takie było zarówno funkcjonalne, jak i eleganckie. Jakie meble proponują nam projektanci i architekci?

Jedną z chętniej wybieranych opcji na meble do kuchni są gotowe meble modułowe. Takie kolekcje to rozbudowane zestawy, które pozwalają w funkcjonalny sposób zaaranżować zarówno małe, jak i duże wnętrza czy nowoczesne aneksy. Komplety meblowe są rozbudowane – znaleźć w nich można regały, słupki, witryny, ale też klasyczne szafki wiszące czy stojące, praktyczne kosze cargo. Niezwykle ważnym elementem są szafki pod zabudowę, które pozwalają na zabudowanie sprzętów takich jak zmywarka czy lodówka. Dzięki nim wnętrze nabiera bardziej spójnego wyglądu. Meble kuchenne tworzone są najczęściej z płyt meblowych oraz płyt MDF. Płyty takie odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Płyty okrywa się laminatami, lakierem, ale też akrylem czy dekorami imitującymi naturalne drewno.

Atuty gotowych mebli modułowych

Duża popularność gotowych mebli modułowych wynika przede wszystkim z faktu, że są one dostępne praktycznie od ręki. Dzięki temu możliwe jest stworzenie wygodnej kuchni bez konieczności długiego oczekiwania na meble. Drugim ważnym aspektem jest ich atrakcyjna cena – meble modułowe to dobry zakup na wiele lat. Atutem jest także olbrzymia różnorodność oferowanych kompletów, również tych wpisujących się w obowiązujące trendy.

 

Previous ArticleNext Article