Dom i Wnętrze

Piękne i trwałe sztućce

Kupno porządnego kompletu sztućców to niemała inwestycja. Aby uniknąć rozczarowań, warto dokładnie przemyśleć zakup. Na co zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie? Jaki komplet sztućców okaże się strzałem w dziesiątkę? Sprawdź!

Srebro? Niekoniecznie!

Jeszcze do niedawna większość koneserów ceniących wysoką jakość posiadała w swojej kolekcji sztućce platerowane lub wykonane w całości ze srebra. Dzisiaj odchodzi się od niezwykle kosztownych i mało praktycznych wyrobów z metalu szlachetnego na rzecz bardziej praktycznych rozwiązań. Obecnie największą popularnością cieszą się sztućce wykonane w całości z wysokiej jakości stali nierdzewnej oznaczonej symbolem 18/10. Tego typu wyroby nie tylko pięknie się błyszczą, co znacząco wpływa na estetykę stołu, ale również są niezwykle trwałe. Co ważne, stal z zawierającą w swoim stopie nikiel i chrom w dużym stężeniu można bezpiecznie myć w zmywarce bez obaw o to, że na powierzchni sztućców pojawią się nieestetyczne, rdzawe plamy. W dobrych sklepach znajdziesz szeroki wybór modeli zarówno o prostym, minimalistycznym kształcie, jak i sztućce z ozdobnymi rączkami w stylu retro.
Dobre marki słynące z wysokiej jakości wyrobów często dają możliwość poszerzenia zestawu o dodatkowe elementy. Aby w przyszłości móc dokupić łyżeczki do kawy lub kolejny zestaw małych widelczyków, wybierz sztućce ze stałej oferty danej marki.

Idealny prezent na nowe mieszkanie

Czy można wyobrazić sobie lepszy prezent na nowe mieszkanie, niż komplet solidnych sztućców dla dwunastu osób? Jeśli zastanawiasz się, jaki podarunek zabrać ze sobą na parapetówkę lub ślub, nie wahaj się – sztućce z wysokiej jakości stali nierdzewnej będą strzałem w dziesiątkę. Możesz mieć pewność, że pięknie zapakowany w eleganckie pudełko zestaw noży, widelców i łyżek sprawi ogromną radość bliskiej osobie.

Previous ArticleNext Article
pergola hliníková mna-sf.org dylanferrandis.com