Ciekawe

Nowe zastosowania wariografu

Wykrywanie kłamstw nie jest niczym nowym. Ludzkość od wieków próbowała odszukać sposoby, aby stwierdzić czy ich rozmówca jest z nimi szczery. Nawet najbardziej wyrafinowany kłamca nie jest w stanie zataić prawdy bez jakiejkolwiek, choćby bardzo subtelnej reakcji. To właśnie reakcja organizmu pokazuje nam, na ile prawdomówna jest dana osoba. Było zaledwie kwestią czasu zanim naukowcy wpadli na pomysł, jak wykorzystać ten stan rzeczy. Jedną z najstarszych metod wykrywania kłamstw było testowanie pulsu przesłuchiwanego człowieka. Po usłyszeniu znajomego imienia czy frazy, serce zazwyczaj zaczynało bić odczuwalnie szybciej, co zdradzało pożądane informacje. Dziś technologia poszła znacznie do przodu. Współczesny wariograf jest w stanie odczytać ludzkie reakcje z wielką precyzją, pozwalając na diagnozę praktycznie pozbawioną błędów, której nie da się oszukać.

Kto może skorzystać z wariografu?

Dni, w których profesjonalne wykrywacze kłamstw były dostępne wyłącznie dla wybranych dobiegły końca. Dziś z wariografu może skorzystać każda chętna osoba, wystarczy skierować się na wariograf.com.pl i zarezerwować termin. Cena takiego badania jest ustalana indywidualnie, lecz zazwyczaj jego koszty nie są nadmiernie wysokie. Na przesłuchanie przy pomocy wykrywacza kłamstw najchętniej decydują się:

  • Rozwodnicy
  • Ofiary kradzieży
  • Prywatni detektywi
  • Firmy prowadzące rekrutację

Jeśli druga osoba wyrazi zgodę na użycie wariografu, można użyć tego sprzętu do rozwiązanie nawet najbardziej trywialnych problemów. Jest to proces bezbolesny i nieszkodliwy.

Próby oszukania wykrywacza kłamstw

Kłamanie niektórym ludziom przychodzi nadmiernie łatwo. Nawet jeśli nie da się po nich tego rozpoznać, to oszukanie wariografu jest niemożliwe. Jest to nowoczesna technologia, która swoje pomiary bazuje nie tylko na zewnętrznych procesach organizmu, dlatego wszelkie próby zamaskowania swojej reakcji będą nieskuteczne. Ludzkie ciało potrafi w takich sytuacjach stresowych znacznie zmieniać swoją temperaturę, rytm oddechu oraz ciśnienie.

Previous ArticleNext Article