Technologia

Palety na żywność

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób branża spożywcza magazynuje żywność? Wszyscy codziennie przygotowujemy posiłki, które następnie spożywamy z rodzinami, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy samotnie. Zwykle nie przykładamy uwagi do tego, w jaki sposób produkty spożywcze są przechowywane u producentów. Mniej istotne jest to wówczas, gdy towar jest pakowany jednostkowo. Gorzej, jeśli chodzi o produkty luźne, bez opakowania. Jak wówczas producenci sobie radzą?

Paleta higieniczna

Palety plasikowe na żywność spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Są praktyczne, lekkie i mogą posłużyć naprawdę sporo lat. Występują w standardowym rozmiarze, czyli 1200×800 cm ale maja różne wysokości – od 130 mm, przez 150 mm, 165 mm do 172 mm i 190 mm. Pozwala to na wykorzystanie takich palet nie tylko do transportowania z hali produkcyjnej na hale magazynową ale i składowanie kolejnych palet na sobie czy na odpowiednich regałach. Jakie jeszcze zalety kryją palety higieniczne na żywność?

Palety plasikowe na żywność – zalety

Niewątpliwie paleta higieniczna Schoeller Allibert jest… higieniczna! Co to oznacza? Mianowicie to, że nie wpływa w żaden sposób na żywność, którą się na niej przechowuje. Tworzywo sztuczne, którym jest polipropylen, to materiał, który można czyścić nawet chemicznymi środkami. Pozwala to utrzymać palety z dala od bakterii i wirusów (oczywiście, jeżeli faktycznie będą one regularnie czyszczone).
Zaletą jest również ich waga. Plastik jest lekki, co pozwala na łatwe manewrowanie paletami. Można je bez problemu ustawiać w magazynie za pomocą wózków widłowych czy innych pojazdów i urządzeń wspomagających transport.
Zaletą jest również to, że zużyta paleta (po około 10 latach standardowego użytkowania) może zostać poddana recyklingowi. Pozwoli to na oszczędności i pełne wykorzystanie materiału do wytworzenia nowego wyrobu z plastiku.

Previous ArticleNext Article